Kronika 112: Skradł kartę i płacił nią w sklepach

0

W minionym czasie do funkcjonariuszy Policji zgłosiły się kolejni poszkodowani działaniem złodziei. Tym razem łupem padły elektronarzędzia, akumulatory, a także karta bankowa, którą złodziej posługiwał się po przywłaszczeniu w sklepach.


PŁACIŁ NIE SWOJĄ KARTĄ
2. marca do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu zgłosiła się poszkodowana. Jak wynika z jej relacji, w centrum miasta nieznany sprawca z kieszeni kurtki skradł kartę bankomatową. Przy jej pomocy dokonał płatności zbliżeniowych na łączną kwotę 300 złotych. Pamiętajmy, aby podczas zakupów, karty płatnicze i pieniądze przechowywać w bezpiecznych miejscach. Nie nośmy portfeli w tylnych kieszeniach spodni i otwartych kieszeniach kurtki. Złodzieje nas obserwują i tylko czekają na chwilę naszej nieuwagi. Wykorzystują zamieszanie podczas zakupów, tłok i nasze zaaferowanie. Dlatego gotówkę warto nosić w wewnętrznych kieszeniach kurtki lub w torebkach, które mamy zamknięte i nosimy blisko ciała, przed a nie za sobą.

SKRADŁ WIERTARKI I PISTOLET LAKIERNICZY
3. marca do policjantów z Grodkowa zgłosił się poszkodowany. Z przekazanych przez niego informacji wynika, że złodziej włamał się do garażu. Łupem włamywacza padły elektronarzędzia, w tym m.in. wiertarki i pistolet lakierniczy. Straty oszacowano na ponad 3 000 złotych.

ZŁODZIEJ AKUMULATORÓW
5. marca policjanci z Brzegu przyjęli zawiadomienie o kradzieży. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, podczas pracy wykonywanych przez jedną z firm teleinformatycznych złodziej z otwartego samochodu skradł dwa akumulatory. Straty oszacowano na 2 600 złotych.