Amfetaminę przechowywał w kuchennych szafkach. Policjanci zabezpieczyli kilogram narkotyków

0
fot. KPP w Brzegu

Policjanci z Brzegu zatrzymali 27-latka, którego podejrzewali o przestępczość narkotykową. Najpierw ujawnili przy mężczyźnie kilka porcji marihuany, a następnie w jego mieszkaniu znaleźli kilogram amfetaminy.


– Kryminalni zauważyli podejrzewanego za kierownicą mercedesa i zatrzymali go do kontroli. Mężczyzna posiadał przy sobie zawiniątko z zielonym suszem. Późniejsze badania wykazały, że to kilka porcji marihuany. Dalsze czynności śledczych wykazały, że to nie jedyne narkotyki jakie 27-latek ukrywał – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

– Na jego posesji funkcjonariusze ujawnili kolejne pakunki zakazanych substancji. Kilka paczek z amfetaminą było ukrytych w kuchennych szafkach, a pozostałe znaleziono w pomieszczeniu gospodarczym. Policjanci zabezpieczyli łącznie kilogram narkotyków – dodaje oficer prasowy KPP w Brzegu.

Podejrzewany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, do którego się przyznał. Na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.