Policjant z Brzegu wyróżniony przez Ministra Zdrowia

0
fot. materiały prasowe

Komisarz Krystian Denes – na co dzień pełniący służbę w wydziale kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Brzegu – został wyróżniony przez Ministra Zdrowia odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Funkcjonariusz dotychczas oddał 34 litry krwi i zachęca innych, by w ten sposób przyczynili się do ratowania zdrowia i życia ludzkiego.


W Urzędzie Wojewódzkim w Opolu, w sali im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego odbyła się uroczystość odznaczenia mieszkańców Opolszczyzny, którzy dla ratowania życia i zdrowia innych oddali co najmniej 20 litrów krwi. Wśród odznaczonych jest funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu kom. Krystian Denes. Funkcjonariusz ma najrzadszą i najbardziej potrzebną grupę krwi 0 Rh – i przez blisko 20 lat oddał aż 34 litry.

Kom. Denes odznakę „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” otrzymał z rąk Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu dr n. med. Iwony Rajca-Biernackiej.

– Nasz kolega, swoją postawą, zachęca wszystkich do tego, by oddawać krew i w ten sposób pomagać chorym i poszkodowanym w różnych wypadkach – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.