Grodków: Kierowca osobówki potrącił 13-latka na rowerze. Nie było karetki, przyleciał śmigłowiec LPR

0
fot. archiwum

Młody rowerzysta z urazem nogi został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Opolu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 13-latek zjechał z chodnika na ulicę i został potrącony przez 76-letniego kierowcę fiata seicento.


– Na miejsce zostały zadysponowane zastępy JRG z Grodkowa oraz jeden OSP Tarnów Grodkowski. Nasze działania polegały na udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – mówi mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 12:22. Policjanci wyjaśniają przebieg i okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych informacji wynika, że 13-letni chłopiec zjechał z chodnika i został potrącony przez kierowcę auta osobowego – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że obrażenia młodego rowerzysty nie zagrażają jego życiu. Wezwanie śmigłowca LPR było spowodowane brakiem dostępności karetki.