Policjanci podsumowali zdarzenia na półmetku wakacji i przypominają o zachowaniu bezpieczeństwa

0
fot. KPP w Brzegu

Wakacje to czas odpoczynku, ale jednocześnie okres natężonego ruchu na drogach. Większą ostrożność należy zachować również na kąpieliskach. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu podsumowali właśnie liczbę zdarzeń, wypadków i kolizji drogowych.


12 nietrzeźwych kierowców, 5 wypadków w tym dwa śmiertelne, 8 osób rannych, 9 zatrzymanych praw jazdy – tak wyglądają statystyki drogowe w regionie na półmetku wakacji.

– W całym województwie opolskim uruchomione zostały punkty kontroli autokarów. Kontrolę taką może zgłosić każdy – rodzic lub opiekun wycieczki – najlepiej kilka dni wcześniej. Do tej pory w powiecie brzeskim sprawdziliśmy blisko 70 autokarów, z tego dwa były niesprawne, a policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne pojazdów – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

– Od początku wakacji funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili blisko 3 300 badań na zawartość alkoholu. Z tej liczby 12 kierowców zdecydowało się na jazdę będąc nietrzeźwym oraz po spożyciu alkoholu. W tym czasie doszło do 5 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 8 zostało rannych. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 9 kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o 50 km/h – uzupełnia statystyki liczbowe Patrycja Kaszuba.

Policjantka apeluje jednocześnie o rozsądek, ostrożność i trzeźwe myślenie podczas spędzania czasu na kąpieliskach.

– Woda jest żywiołem i o tragedię nie trudno. Nie zapominajmy o zasadach bezpieczeństwa, korzystajmy tylko i wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk i nie wchodźmy do wody bezpośrednio po intensywnym opalaniu, kiedy ciało jest rozgrzane. Na szczęście w naszym powiecie nie doszło do żadnego utonięcia i obyśmy z takim wynikiem zakończyli te wakacje – mówi oficer prasowy brzeskiej komendy.

Warto zaznaczyć, że funkcjonariusze w ostatnich tygodniach przeprowadzili ponad 30 różnego rodzaju spotkań z dziećmi i młodzieżą. Między innymi na półkoloniach, piknikach i festynach rodzinnych, w trakcie których policyjni profilaktycy przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku.