Przewoziła 5 litrów płynnej amfetaminy i ponad kilogram marihuany. Wpadła na brzeskim odcinku A4

0
fot. zdjęcie poglądowe / CBŚP

Do 15 lat wiezienia grozi Renacie P., mieszkance powiatu myszkowskiego. Kobieta przewoziła z Holandii znaczną ilość narkotyków. W ręce funkcjonariuszy CBŚP wpadła na parkingu autostrady A4 w powiecie brzeskim.


– Policjanci opolskiego Zarządu CBŚP, uzyskali informacje, że kobieta może przewozić narkotyki z Holandii do Polski. W dniu 27 lipca br. na MOP Wierzbnik, przy autostradzie A 4, zatrzymano Renatę P. W wyniku przeszukania kierowanego przezeń samochodu ujawniono prawie 5 litrów płynnej amfetaminy oraz 1250 gramów marihuany – informuje Prokuratura Okręgowa w Opolu.

48-latka usłyszała zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości narkotyków. W złożonych wyjaśnieniach przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia, w których potwierdziła okoliczności przestępstwa.

– Na obecnym etapie śledztwa trwają czynności mające doprowadzić do ustalenia pełnego kręgu osób zaangażowanych w przywiezienie do Polski narkotyków, jak również źródeł ich pochodzenia oraz miejsca przeznaczenia – czytamy w komunikacie rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Dodajmy, że sąd wobec kobiety zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Grozi jej kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.