Kierowca z długą listą zarzutów trafił do więzienia

0

Pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, wsiadł za kierownicę nietrzeźwy, posiadał przy sobie amfetaminę, a dodatkowo, za wcześniejsze kradzieże i włamania był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. 35-latek wpadł w ręce grodkowskich policjantów. 


– Do zdarzenia doszło kilka dni temu na jednej z ulic w Grodkowie. Wówczas policjanci podczas nocnego patrolu zatrzymali do kontroli auto osobowe. Za kierownicą siedział 35-letni mężczyzna i wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Badanie na urządzeniu pokazało, że był nietrzeźwy, w organizmie miał 1,5 promila alkoholu – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

– Podczas szczegółowej kontroli okazało się, że mężczyzna na swoim koncie ma kilka innych przewinień. W samochodzie policjanci ujawnili kilka porcji amfetaminy, a sprawdzenie w systemie pokazało, że kierował mimo cofniętych przez starostę uprawnień i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany ukrywał się też przed wymiarem sprawiedliwości za wcześniej popełnione przestępstwa – dodaje policjantka.

35-latek trafił już do więzienia na 2 lata. Ponadto usłyszał nowe zrzuty: złamanie sądowego zakazu, kierowaniem pod wpływem alkoholu i posiadaniem środków odurzających. Do wszystkich popełnionych czynów się przyznał. Grozi mu kara do 5 lat więzienia, wysoka grzywna i przedłużenie sądowego zakazu nawet do 15 lat.