Policjant z Brzegu na podium Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym Służb Mundurowych

0
fot. ztc.pl / KPP w Brzegu

Na co dzień jest policjantem Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Brzegu, a po pracy aktywnym sportowcem. Kolarstwo szosowe i górskie trenuje od 20 lat, na swoim koncie ma wiele występów, m.in. w zawodach we Włoszech i Czechach. Ostatnim osiągnięciem posterunkowego Pawła Perkowskiego jest wicemistrzostwo Polski w Kolarstwie Szosowym Służb Mundurowych.


– Post. Paweł Perkowski w Policji służy od roku. Jest w służbie jest zdyscyplinowanym policjantem, a na szosie i szlaku górskim zapalonym kolarzem. Paweł od 20 lat pasjonuje się tą dyscypliną sportu. Najdłuższa trasa jaką pokonał to ponad 300 km. Brał udział w wyścigach w Czechach i we Włoszech. Na swoim koncie ma też podjazdy na szczyty górskie, m.in. na Śnieżkę – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Ostatnie zawody rozegrane w Warce były okazją do sprawdzenia swoich sił dla wszystkich chętnych kolarzy, zawodowców i amatorów. W wyścigu wzięło udział ponad 300. zawodników, a walczących o tytuł w kategorii mundurowych było ponad 100. Trasa składała się z dwóch pętli po 29 km, a tuż przed wjazdem na rynek Warki, gdzie była meta, był stromy ok. 200 metrowy podjazd, na którym praktycznie rozstrzygały się losy zwycięstw.

– Zawodnicy walczyli o tytuły Mistrzów Polski Służb Mundurowych w sześciu kategoriach, a także o Puchar 100-lecia Policji w kolarstwie szosowym, który rozegrano w dwunastu etapach. Imprezę rozegrano pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka, który wraz z zawodnikami również pokonał 58-kilometrową trasę – podsumowuje Patrycja Kaszuba.