82-letnia mieszkanka Brzegu została oszukana sposobem na „pracownika skarbówki”

0
fot. zdjęcie ilustracyjne / krakow.policja.gov.pl

Złodziej podający się za pracownika urzędu skarbowego ukradł mieszkance Brzegu 2 tys. złotych. Oszust wykorzystał do tego znany i sprawdzony sposób: najpierw opowiedział historię, że przyszedł wypłacić seniorce zwrot podatku, później poprosił o wydanie reszty, a gdy zaobserwował gdzie kobieta przechowuje pieniądze, poprosił o szklankę wody. Dla złodzieja formalnością było już tylko wykorzystać chwilę nieuwagi i opuścić mieszkanie z oszczędnościami swojej ofiary.


– Po raz kolejny apelujemy do osób starszych o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, a młodszych prosimy o uczulanie swoich rodziców i dziadków na takie zagrożenia. Metody działania oszustów cały czas są modyfikowane. Tym razem wcielił się on w pracownika urzędu skarbowego. Aby nie stracić swoich oszczędności należy w takich sytuacjach zachować rozsądek, wylegitymować nieznajomego, zadzwonić do instytucji, którą rzekomo reprezentuje i sprawdzić podawane przez niego informacje – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Przypomnijmy również, że w ostatnich dniach na terenie województwa opolskiego doszło do podobnych zdarzeń z udziałem osób podszywających się za policjanta i prokuratora. Złodzieje wyłudzili od 79-letniej mieszkanki Opola aż 70 tys. złotych, z kolei 66-letnia kobieta z Krapkowic straciła 20 tys. złotych.