Na widok policjantów skręcił w polną drogę. Kierowca był nietrzeźwy

0

Do 2 lat więzienia grozi 34-letniemu mieszkańcowi Brzegu. Policjanci z brzeskiej drogówki zatrzymali mężczyznę w Lubszy, podczas kontroli statycznej. Funkcjonariusze dali znak do zatrzymania się kierowcy fiata, ale ten zlekceważył polecenie mundurowych i skręcił w polną drogę.


– Policjanci natychmiast ruszyli za pojazdem i kilkaset metrów dalej zatrzymali kierowcę. Szybko się się okazało, co było przyczyną niewłaściwego zachowania mężczyzny. Podczas samej kontroli 34-latek był podenerwowany i czuć było od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem pokazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, a po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

34-latek za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Oprócz kary pozbawienia wolności grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Odpowie też za niestosowanie się do sygnału policjantów w celu uniknięcia kontroli.