Policjanci z Brzegu zapraszają działkowiczów na debatę o bezpieczeństwie

0
fot. archiwum

W czwartek (17.10), w Zarządzie Ogródków Działkowych przy ul. Prochowej odbędzie się debata społeczna z właścicielami ogrodów. Policjanci chcą porozmawiać z działkowiczami o bezpieczeństwie w zakresie zabezpieczenia ich mienia na sezon zimowy.


– Sezon letni już za nami, w związku z tym coraz rzadziej przybywamy na ogródkach działkowych. Aby zimą nasze altanki były bezpieczne każdy z nas musi o to zadbać i nie pozostawiać własnego mienia na kilka miesięcy bez nadzoru – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Funkcjonariusze przedstawią działkowiczom m.in. statystyki przestępczości w latach 2018-2019, omówią funkcjonowanie aplikacji “Moja komenda” oraz Krajowej Mapy Zagrożeń.

– Podczas spotkania nie tylko powiemy jak należycie zabezpieczyć się przed kradzieżą, ale zachęcimy także do korzystania z interaktywnej mapy, która umożliwia zgłaszanie nieprawidłowości w rejonie ogródków działkowych. Będzie to również okazja, aby porozmawiać z uczestnikami debaty o mechanizmach działania oszustów metodą „na wnuczka” i „na policjanta” – dodaje oficer prasowy KPP w Brzegu.

Debata społeczna rozpocznie się o godz. 11:00 w siedzibie Zarządu Ogródków Działkowych przy ul. Prochowej 1.