Kronika 112: Włamania do auta, garażu i świetlicy wiejskiej

0

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu brzeskiego doszło do kolejnych kradzieży poprzedzonych włamaniem. Złodzieje nie oszczędzili nawet świetlicy wiejskiej, z której skradli sprzęt sportowy. Ich łupem padły także inne przedmioty o łącznej wartości ponad 11 tys. złotych. Policjanci podejmowali także czynności na drogach w regionie, dzięki czemu zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowych. O kilku zdarzeniach z „policyjnego notatnika” piszemy poniżej.


WŁAMANIE DO ŚWIETLICY
17. października do policjantów z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim wpłynęło zawiadomienie o włamaniu. Jak wynika z zebranych materiałów, sprawca pokonując zabezpieczenie włamał się do jednej ze świetlic wiejskich. Jego łupem padła m.in. kamera oraz sprzęt sportowy. Wartość strat została oszacowana na 3 000 złotych.

ŁATWY ŁUP
29. października policjanci z Lewina Brzeskiego przyjęli zawiadomienie o włamaniu do samochodu. Jak wynika z relacji poszkodowanego, łupem złodzieja padły pieniądze. Mężczyzna w ten sposób stracił blisko 7 000 złotych. Pamiętajmy, aby nawet w zamkniętych samochodach nie pozostawiać cennych przedmiotów i pieniędzy. Każda taka sytuacja jest doskonałą okazją dla złodzieja, który obserwuje i czeka na chwile naszej nieuwagi.

SEZON NA ROWERY TRWA CAŁY ROK
1. listopada na jednym z osiedli w Grodkowie doszło do włamania do garażu. Sprawca pokonując zabezpieczenie wszedł do środka, a jego łupem padły dwa rowery. Wartość strat oszacowano na 1 300 złotych.

KIEROWCY Z PROMILAMI
W minionym tygodniu policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Za złamanie prawa i swoją nieodpowiedzialność będą teraz musieli odpowiedzieć przed sądem. Grozi im kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Policjanci apelują o rozwagę i przypominają, że nietrzeźwi kierowcy są zagrożeniem na naszych drogach. Zarówno dla siebie, pasażerów jak i innych użytkowników dróg. Dlatego warto pamiętać o tym, że życie mamy tylko jedno i pod żadnym pretekstem nie wolno nam wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu.