Policjanci podsumowali listopadowy długi weekend

0

Jeden wypadek, sześć kolizji i dwóch pijanych kierowców. Tak wyglądają statystyki na drogach powiatu brzeskiego po minionym weekendzie. Policjanci prowadzili w regionie wzmożone kontrole już od 8. listopada, a działania na drogach trwały przez 4 dni.


– Długi listopadowy weekend za nami. Funkcjonariusze kontrolowali między innymi trzeźwość kierujących i prędkość z jaką się poruszali. W tym okresie odnotowaliśmy 6 kolizji i 1 wypadek drogowy. Zatrzymaliśmy również 2 nietrzeźwych kierowców, dodatkowo dwóch innych kierowców straciło swoje uprawnienia za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h – wylicza mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Dodajmy, że obaj nietrzeźwi kierowcy wpadli w niedzielę (10. listopada). Policjanci z brzeskiej drogówki najpierw zatrzymali 62-letniego kierowcę volkswagena w jednej z miejscowości w gminie Grodków. Mężczyzna podczas kontroli trzeźwości „wydmuchał” blisko promil alkoholu. Natomiast drugi pijany kierowca został zatrzymany w Brzegu przy ul. Sikorskiego. 33-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego już podczas rozmowy z funkcjonariuszami wykazywał objawy spożycia alkoholu i w tym przypadku urządzenie pokazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Obaj pijani kierowcy stracili swoje uprawnienia do kierowania. Muszą się teraz liczyć z karą do 2 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną.