Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę dzięki czujności osoby postronnej

0
fot. KPP w Brzegu

Społeczeństwo coraz częściej reaguje na podejrzane zachowania kierowców. Tak wynika ze statystyk zgłoszeń, jakie trafiają na numer alarmowy. Jako przykład może posłużyć zdarzenie, do którego doszło w Grodkowie.


– Dzięki zgłoszeniu świadka policjanci z Grodkowa zatrzymali 27-letniego kierowcę volkswagena. Mężczyzna w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce i zauważyli, jak 27-latek uruchamia pojazd i odjeżdża. Po chwili jego auto zgasło, ale kierowca nie zamierzał rezygnować i próbował uruchomić osobówkę jeszcze raz.

– Funkcjonariusze podbiegli do mężczyzny i uniemożliwili mu dalszą jazdę. 27-latek podczas kontroli był podenerwowany, czuć było od niego woń alkoholu, a jego mowa była niewyraźna – dodaje Patrycja Kaszuba.

Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Oprócz kary pozbawienia wolności grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.