Policjanci z Brzegu podsumowali zdarzenia drogowe w święta, sylwestra i Nowy Rok

0
fot. archiwum

Ogólnopolskie statystyki wypadków i kolizji w okresie świąteczno-noworocznym przybrały miano tragicznych, ale na drogach w powiecie brzeskim było dość bezpiecznie. Przede wszystkim nie doszło do żadnego zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym.


8 kolizji, 1 wypadek i 7 pijanych kierowców, to bilans zdarzeń drogowych od 24 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020 r. Statystyki dotyczą dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych i gminnych, w naszym regionie.

– Każde święta powodują zwiększony ruch na drogach. W tym czacie policjanci prowadzą wzmożone działania, kontrolują prędkość, stan techniczny pojazdów, korzystanie z fotelików dla dzieci i przede wszystkim trzeźwość kierowców. W samym okresie świąteczno-noworocznym zatrzymaliśmy 7 nietrzeźwych kierowców – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Dla porównania warto dodać, że kilka dni przed świętami oraz 2 i 3 stycznia mundurowi zatrzymali 7 innych pijanych za kierownicą. Rekordzista, mieszkaniec gminy Grodków, „wydmuchał” ponad 3,5 promila alkoholu.