Na autostradzie A4 spłonęła ciężarówka

0
fot. KP PSP Brzeg

Kilka godzin trwała akcja ratowniczo-gaśnicza na brzeskim odcinku autostrady A4. Do zapalenia ciągnika siodłowego wraz z naczepą doszło dziś rano (20. stycznia). Na szczęście, poza stratami materialnymi, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.


– Około godz. 5:25, wpłynęło do nas zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego na 198 km autostrady A4 w kierunku Katowic. Do zdarzenia zadysponowane zostały 2 zastępy z JRG Brzeg, 1 zastęp z JRG Grodków oraz 3 zastępy OSP z Przylesia, Wierzbnika oraz Bąkowa. Nasze działania polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów gaśniczych na palący się pojazd, dowożeniu wody z MOP Wierzbnik, dogaszaniu ładunku naczepy i kierowaniu ruchem drogowym – mówi mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Dodajmy, że auto ciężarowe przewoziło artykuły papiernicze. Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru, jednak ze wstępnych ustaleń wynika, że wcześniej w pojeździe doszło do awarii koła. Obecnie na 198 kilometrze autostrady A4 w kierunku Katowic nie występują żadne utrudnienia w ruchu drogowym.