Wypadek na drodze wojewódzkiej 403 pod Bierzowem. Nie żyje jedna osoba

0
fot. KPP w Brzegu

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku, do którego doszło dziś (14.02) rano na DW 403 na wysokości Bierzowa. Dwie osoby z ogólnymi obrażeniami ciała trafiły do szpitala, niestety 68-letni pasażer poniósł śmierć na miejscu.

– Zgłoszenie o tym zdarzeniu otrzymaliśmy o godz. 5:15. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że samochód z nieustalonych na razie przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w barierę energochłonną. 62-letni kierowca i 56-letnia pasażerka zostali przetransportowani do szpitala. Niestety drugiego pasażera nie udało się uratować, 68-latek mimo reanimacji poniósł śmierć na miejscu – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

– Na miejsce zdarzenia zadysponowaliśmy dwa zastępy JRG z Brzegu oraz jeden OSP z Łukowic Brzeskich. Nasze działania głównie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz kierowaniu ruchem drogowym. Obecnie (godz. 8:00 – red.) droga wojewódzka 403 w miejscu wypadku jest zablokowana – informuje st. kpt. Jacek Nowakowski, oficer prasowy PSP w Brzegu.

Dodajmy, że objazd wyznaczono przez miejscowość Bierzów, a jak informują służby ruch odbywa się płynnie. Na razie trudno ustalić, jak długo potrwają ewentualne utrudnienia na drodze.