Ukradł rower spod szkoły, ale szybko wpadł w ręce policji. Sprawcę ujął funkcjonariusz będący po służbie

0
fot. Policja

Kilka dni temu w Grodkowie, oficer dyżurny miejscowego komisariatu otrzymał zgłoszenie o kradzieży roweru. Z przekazanych informacji wynikało, że jednoślad został skradziony z terenu szkoły. Policjanci zabezpieczyli monitoring, na podstawie którego ustalili rysopis sprawcy i wytypowali podejrzewanego. Złodziej został zatrzymany już następnego dnia.


– Kierownik grodkowskich dzielnicowych, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył podejrzewanego na jednej z ulic w centrum miasta. Natychmiast podbiegł do mężczyzny i ujął go. Szybko się okazało, że przypuszczenia funkcjonariusza były trafne. Chwile później asp. szt. Maciej Hadzicki ujawnił również skradziony jednoślad. Podejrzewany ukrył go na klatce schodowej jednej z kamienic, w pobliżu miejsca gdzie został zatrzymany – wyjaśnia mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Rower wrócił już do właściciela, a 24-latek usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

– Ta sytuacja pokazuje, że policjantem jest się zawsze, bez względu na to, czy jesteśmy na służbie, czy nie. Reakcja asp. szt. Macieja Hadzickiego doprowadziła do szybkiego ujęcia podejrzewanego i odzyskania skradzionego mienia – podsumowuje Patrycja Kaszuba.