Dwa pociski artyleryjskie na placu budowy. Niewybuchy zabezpieczają saperzy [AKTUALIZACJA]

0

Dziś (27.03) w Brzegu na tzw. czerwonych koszarach, podczas prac budowlanych na nowo powstającym osiedlu mieszkaniowym natrafiono na niewybuchy z czasów II wojny światowej. Na miejscu pracują saperzy i policjanci.


– Zgłoszenie otrzymaliśmy ok. godz. 14:00. Nasze działania polegają na zabezpieczeniu tego terenu. Znalezionymi pociskami zajmują się saperzy – informuje asp. sztab. Bogusław Dąbkowski z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

– Podczas prac budowlanych znaleziono 2 pociski artyleryjskie 88 mm. Rejon działania jest dość mocno zagruzowany, więc przy okazji sprawdzamy, czy w pobliżu nie znajdują się inne przedmioty niebezpieczne. Akcją dowodzi st. chor. szt. Artur Adasik, dowódca 26. patrolu rozminowania – mówi nam kpt. Krzysztof Krawczyk rzecznik prasowy 1. Brzeskiego Pułku Saperów.

Dodajmy, że miejsce znalezienia niewybuchów jest w znacznej odległości od zabudowy mieszkaniowej. Z tego względu ewakuacja mieszkańców nie była konieczna.

AKTUALIZACJA godz. 17:15
– Podczas podejmowania 2 pocisków artyleryjskich patrol saperski natknął się na skład amunicji. Odnaleziono również egzemplarz broni z okresu II wojny światowej. O znalezisku został powiadomiony konserwator zabytków. Ze względu na późną porę nasze działania zostały przerwane i będą wznowione jutro – informuje naszą redakcję kpt. Krzysztof Krawczyk rzecznik prasowy 1. Brzeskiego Pułku Saperów.