Kronika 112 – Kradną co popadnie, nawet toaletę typu toi toi

0
fot. Policja

W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu brzeskiego doszło do kilku kradzieży. Znów potwierdziło się, że złodzieje nie przebierają w okazjach i kradną co popadnie. Ich łupem padło 150 litrów oleju napędowego, lusterka samochodowe, kamienny element nagrobka, kosiarka i przenośna toaleta toi toi. Łączną wartość strat oszacowano na blisko 15 tys. złotych. W cotygodniowej „Kronice 112” informujemy również o zatrzymanych kierowcach, którzy postanowili wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.


POMYLIŁ CIĘŻARÓWKĘ Z DYSTRYBUTOREM
23 marca do policjantów z Lewina Brzeskiego zgłosił się poszkodowany mężczyzna. Jak wynika z jego relacji, sprawca włamał się w nocy do zbiornika z paliwem auta ciężarowego. Złodziej ukradł 150 litrów oleju napędowego. Wartość strat została oszacowana na 750 złotych.

BĘDZIE MIAŁ WYDATEK
23 marca policjanci z Brzegu przyjęli zawiadomienie o kradzieży. Łupem złodzieja padły lusterka z BMW. Wartość strat została oszacowana na ponad 3000 złotych.

HIENA CMENTARNA
26 marca po policjantów z Brzegu zgłosił się poszkodowany. Z relacji mężczyzny wynika, że złodziej skradł pamiątkową kamienną księgę z płyty nagrobkowej. Wartość materialnych strat została oszacowana na 1000 złotych.

SPRZĄTNĄŁ TOI TOIA
29 marca do policjantów z Grodkowa zgłosił się poszkodowany mieszkaniec gminy. Złodziej wykorzystując porę nocną włamał się do magazynu i skradł z niego kosiarkę oraz toaletę typu toi toi. Straty spowodowane tym zdarzeniem zostały oszacowane na 10000 złotych.

NA PODWÓJNYM GAZIE
W ubiegłym tygodniu policjanci z Brzegu zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się 50-letni mieszkaniec Skarbimierza-Osiedle. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy w sobotni wieczór. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przywiduje karę do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoką grzywnę.