Mieszkańcy Brzegu grillowali w parku miejskim. Policja wystawiła mandaty

0
fot. archiwum / zdjęcie poglądowe

Przepisy związane z powstrzymywaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa muszą być respektowane. To kwestia odpowiedzialności i dojrzałości, aby chronić siebie i swoich bliskich. Egzaminu tego nie zdała czwórka młodych mieszkańców Brzegu. Mężczyźni w wieku od 20 do 25 lat postanowili spędzić czas przy grillu w parku miejskim.


– Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie. Wówczas policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali skierowani do jednego z parków miejskich w Brzegu. Tam kilka młodych osób miało zorganizować grilla. To zgłoszenie okazało się prawdziwe. Cztery osoby w wieku od 20 do 25 lat złamały zakaz gromadzenia się. Grupa znajomych w parku rozłożyła ogrodowego grilla i tak wspólnie spędzali popołudnie. W tym przypadku za złamanie zakazu funkcjonariusze na zgromadzonych nałożyli mandaty karne – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

– Kierujmy się dobrem własnym i swoich bliskich. Nasze zdrowie zależy od naszej odpowiedzialności. Dlatego nie lekceważmy nowych zasad i w tych trudnych dla wszystkich chwilach stosujmy się do nakazów i poleceń służb. Apel kierujemy do wszystkich: młodzieży, dorosłych i seniorów  Bez wyraźnej potrzeby nie wychodźcie z domu – dodaje policjantka.

Dodajmy, że za złamanie zakazu gromadzenia się powyżej dwóch osób można dostać mandat karny w wysokości 500 zł. W szczególnych przypadkach policjanci mogą skierować wniosek do sądu o ukaranie grzywną do 5 tysięcy złotych.