Brzeg: Zderzenie motocyklisty z osobówką

0

Dziś (02.07) w Brzegu, ok. godz. 18:00 na ul. Jagiełły doszło do zderzenia motocykla z autem osobowym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę audi.


Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG z Brzegu oraz zespół ratownictwa medycznego. Kierowca motocykla z ogólnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

– Osobówka wyjeżdżała z Rynku, a motocyklista poruszał się ul. Jagiełły w kierunku mostu nad Odrą. Kiedy audi wyjechała na drogę główną, to kierowca motocykla chyba już widział, że nie ma szans na wyhamowanie i „położył” się na asfalcie. Motocykl uderzył w auto a jego kierowca w krawężnik – mówi świadek zdarzenia.

Przebieg i dokładne okoliczności ustala policja. Dodajmy, że w miejscu wypadku nie ma już utrudnień w ruchu drogowym.

AKTUALIZACJA
– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 17:50. Z ustaleń policjantów wynika, że 29-letni kierowca audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 32-letniemu kierowcy motocykla. Wyniku tego zdarzenia motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się na jedni. Na szczęście poszkodowany nie odniósł poważanych obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 500 zł oraz sześcioma punktami karnymi – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.