Nowy wóz bojowy dla OSP w Michałowicach [foto + wideo]

0

Ochotnicza Straż Pożarna w Michałowicach jest jedną z trzej jednostek w gminie Lubsza, które należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Dzisiaj (1. sierpnia) druhowie otrzymali nowy wóz bojowy marki Volvo.


– Wielki dzień dla kolejnej jednostki strażaków w gminie Lubsza. Nowy samochód trafił do OSP w Michałowicach, poziom europejski, a nawet światowy. Jest to druga jednostka w naszej gminie, która otrzymała samochód z dofinansowaniem z Funduszu Sprawiedliwości. Druhowie czekali na niego od dawna – mówi Bogusław Gąsiorowski, wójt Lubszy.

– Koszt pojazdu wraz z wyposażeniem, które otrzymaliśmy wyniósł ponad 800 tys. złotych, z czego dużą część stanowił wkład z budżetu Gminy Lubsza. Możliwości tego samochodu są na pewno dużo większe niż naszego poprzedniego Stara. Jest to auto nowoczesne, dobrze spisujące się w terenie, ma napęd na wszystkie koła. Pozwoli nam szybciej dotrzeć do miejsca akcji oraz zapewni nam dużo większe bezpieczeństwo podczas działań i samej jazdy – tłumaczy Tomasz Literowicz, zastępca naczelnika OSP Michałowice.

Dodajmy, że na terenie gminy Lubsza funkcjonują trzy jednostki OSP, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Czwarta jednostka – OSP Mąkoszyce – obecnie prowadzi starania, aby wejść do KSRG.