Kierowca busa bez prawa jazdy spowodował kolizję na DK94

0
fot. Paweł / prostozopolskiego.pl

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj (25.09), na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z drogą powiatową nr 1508O. 20-letni kierowca auta dostawczego wymusił pierwszeństwo przejazdu 28-letniemu kierowcy volkswagena. Ten pierwszy poruszał się bez uprawnień.


– Zgłoszenie o tym zdarzeniu otrzymaliśmy o godz. 18:55. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca opla vivaro poruszał się od strony Lewina Brzeskiego w kierunku Brzegu i skręcając na DK 94 wymusił pierwszeństwo przejazdu prawidłowo poruszającemu się kierowcy volkswagena, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. 20-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Dodajmy, że to nie jedyne konsekwencje jakie czekają młodego mieszkańca powiatu brzeskiego, bowiem nigdy nie posiadał on prawa jazdy, a więc firma ubezpieczeniowa może zażądać od niego zwrotu wszystkich wypłaconych odszkodowania związanych z kolizją.