Policjanci, strażnicy leśni oraz wolontariusze straży rybackiej patrolują akweny w gminie Skarbimierz

0
fot. KPP w Brzegu

Poprawa bezpieczeństwa i niedopuszczenie do łamania prawa nad wodą, to główny cel wspólnych patroli mundurowych. Działania prowadzone nad zbiornikami wodnymi są możliwe dzięki współpracy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu, Społecznej Straży Rybackiej oraz Straży Leśnej.


Dzielnicowy z posterunku Policji w Skarbimierzu wspólnie z wolontariuszami ze Społecznej Straży Rybackiej i funkcjonariuszami Straży Leśnej patrolują rejon zbiorników wodnych znajdujących się w gminie. Poprawa bezpieczeństwa i niedopuszczenie do łamania prawa nad wodą, to główny cel działań mundurowych.

– Mundurowi patrolują okoliczne zbiorniki wodne, sprawdzają też miejsca połowu ryb znajdujące się na terenach leśnych. Takie działania są organizowane po to, by osoby spędzające w tych miejscach czas przestrzegały obowiązujących tam zasad, a ich bezpieczeństwo nie było zagrożone. Policjanci i strażnicy sprawdzają, czy osoby wędkujące posiadają odpowiednie zezwolenia i karty wędkarskie, a nieletni przebywają pod opieką dorosłych. W czasie pełnionych służb biorą pod lupę zachowanie osób przebywających nad wodą. Sprawdzają czy nie są popełniane wykroczenia, a zasady określone w Ustawie o Rybactwie Śródlądowym są przestrzegane – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

W ramach wspólnych działań funkcjonariusze przestrzegają również przed rozpalaniem ognia w miejscach niedozwolonych, a także wypalaniem traw i ugorów.

– Ogień to żywioł, który bardzo szybko się rozprzestrzenia. Bezmyślne wypalanie traw może wymknąć się spod kontroli i doprowadzić do tragedii, szczególnie gdy w pobliżu znajdują się zabudowania gospodarcze. Przypominamy, że każdy kto chciałby zgłosić niepokojące nad wodą lub w lesie incydenty może skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej można powiadomić nas między innymi o kłusownictwie, wypalaniu trawy czy wysypiskach śmieci. Dzięki takiej reakcji każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo – dodaje Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ >>>TUTAJ<<<