Seryjny włamywacz zatrzymany przez policjantów

0
fot. KPP w Brzegu
Reklama
Reklama
Reklama

31-letni mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 15 lat. Złodziej działał w warunkach recydywy, włamywał się do sklepów i kradł m.in. elektronarzędzia, wyroby tytoniowe i artykuły spożywcze


Kilka dni temu kryminalni z brzeskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o serię włamań do sklepów na terenie Brzegu. Policjanci dotarli także do jego dziupli, gdzie zabezpieczono część skradzionego mienia.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama

– Kilka dni temu wpłynęło zawiadomienie o włamaniu do jednego ze sklepów spożywczych w mieście. Łupem złodzieja miały paść wyroby tytoniowe. Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, a szereg zgromadzonych przez nich dowodów pozwolił na wytypowanie podejrzewanego. Już kilka godzin po włamaniu, śledczy z Brzegu zatrzymali tą osobę. Mężczyzna wpadł razem ze swoim łupem. Łącznie usłyszał 8 zarzutów, które przede wszystkim dotyczyły włamań – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Tym razem działał w warunkach recydywy i grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności
31-latek działał w warunkach recydywy. Na przełomie sierpnia i września poszkodowani zgłaszali włamania do sklepów i garaży. Wtedy ginęły elektronarzędzia, kosmetyki i artykuły spożywcze. Straty zostały oszacowane na 25 000 złotych.

 

Reklama
Reklama