Więcej patroli w gminie Lubsza. Policja podpisała porozumienie z wójtem

0
fot. KPP w Brzegu

Ponadnormatywne służby w weekendy oraz święta z uwzględnieniem oczekiwań społecznych – to efekt porozumienia podpisanego przez szefa Komendy Powiatowej Policji w Brzegu insp. Mariusza Stelnickiego i wójta Lubszy Bogusława Gąsiorowskiego. Policjanci podczas dodatkowych patroli, będą pełnić służbę w miejscach najbardziej zagrożonych.


– Porozumienie zostało podpisane 1 października w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu.  Dzięki funduszom wygospodarowanym z budżetu gminy, wzmożone patrole będą odbywały się na terenie gminy o różnych porach dnia z uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań społecznych. Wójt gminy na ten cel przeznaczył 5 000 złotych – informuje KPP w Brzegu.

– W ramach dodatkowych patroli brzescy policjanci będą kierowani do służb przede wszystkim w weekendy i święta. Funkcjonariusze będą je pełnić w swoim wolnym od obowiązków służbowych czasie – wyjaśnia mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy brzeskiej komendy.

Porozumienie określa również zakres współpracy pomiędzy Policją i Gminą Lubsza. Obejmuje między innymi zasady prowadzenia wspólnych działań i przedsięwzięć w oparciu o analizę stanu bezpieczeństwa.