Kronika 112 – Kradzieże, włamania i pijani kierowcy

0

Mundurowi z powiatu brzeskiego przyjęli kolejne zgłoszenia o kradzieżach i włamaniach. Łupem złodziei padły dwa rowery, portfel, wyroby tytoniowe i telefon komórkowy. Policjanci zatrzymali także kilku pijanych kierowców. Niechlubny rekordzista, 42-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, wydmuchał blisko 2 promile alkoholu.


CHWILA NIEUWAGI
7. października policjanci z Brzegu przyjęli zawiadomienie o kradzieży portfela. Jak wynika z relacji poszkodowanej 70-latki, złodziej najprawdopodobniej wykorzystał chwilę jej nieuwagi, kiedy poszkodowana przebywała w punkcie gastronomicznym na terenie miasta. Straty to 300 złotych.

WŁAMANIE DO PIWNICY
9. października do policjantów z Lewina Brzeskiego zgłosił się poszkodowany. Z przyjętego zawiadomienia wynika, że złodziej włamał się do piwnicy mężczyzny i skradł mu rower. Poniesione straty to 1 300 złotych.

WANDAL
12. października w Brzegu przy ul. Robotniczej, w godzinach przedpołudniowych, sprawca działając z bliżej nieokreślonych pobudek dokonał zarysowania powłoki lakierniczej pojazdu osobowego. Pokrzywdzony straty spowodowane tym zdarzeniem wycenił na kwotę 1500 zł.

NAŁOGOWY PALACZ
14. października w Brzegu przy ul. Włościańskiej, sprawca wykorzystując godziny wieczorowo nocne oraz brak osób postronnych, włamał się do jednego ze sklepów i skradł wyroby tytoniowe. Trwa ustalanie sprawcy i szacowanie strat.

LEPKIE RĘCE
15. października w Brzegu, sprawca wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej skradł z jej torebki telefon komórkowy. Kobieta straty spowodowane tym zdarzeniem wyceniła na kwotę 1600 zł.

ODJECHAŁ ROWEREM
17. października br. w Brzegu przy ul. Wyszyńskiego, sprawca wykorzystując godziny wieczorowo nocne oraz brak osób postronnych skradł ze stojaka rower. Pokrzywdzony straty spowodowane tym zdarzeniem wycenił na kwotę 2200 zł. Policjanci ustalają sprawcę tego zdarzenia.

NA PODWÓJNYM GAZIE
Od 10 do 18 października br., funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brzegu i Komisariatów w Lewinie Brzeskim i Grodkowie, zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich został zatrzymany na jednej z ulic w Lewinie Brzeskim. 40-latek wydmuchał prawie promil alkoholu. Kolejny z zatrzymanych to 37-letni mężczyzna. Kierowca forda wpadł w Grodkowie, a alkosensor także pokazał jeden promil. Niechlubnym rekordzistą z wynikiem 1,9 promila okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego .