Dwa wypadki na drogach krajowych w powiecie brzeskim

0
fot. prostozopolskiego.pl

Strażacy mieli dzisiaj (22.10) ręce pełne roboty. Niemal w tym samym czasie doszło do dwóch wypadków. Najpierw około godz. 15:30 na drodze krajowej 94 między Borkowicami a Skarbiszowem, a dziesięć minut później na DK 39 między Michałowicami i Lubszą. Obecnie w miejscach zdarzeń nie występują żadne utrudnienia w ruchu. 


Około godz. 15:30, na DK 94 doszło do zderzenia trzech pojazdów. Ze zgłoszenia wynikało, że jedna osoba jest zakleszczona w pojeździe, jednak po przybyciu strażaków okazało się, że nikt nie wymagał pomocy medycznej. Na miejsce oprócz strażaków zadysponowano zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Funkcjonariusze ustalają okoliczności w jakich doszło do wypadku.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 15:26. na miejsce zadysponowane zostały 2 zastępy JRG z Brzegu wraz z zastępcą dowódcy jednostki oraz po jednym zastępie OSP z Lewina Brzeskiego i Skorogoszczy. W zdarzeniu udział brały 4 osoby, ale na szczęście nikt nie wymagał udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy – mówi nam mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu. 

Kilkanaście minut później służby otrzymały kolejne zgłoszenie. Tym razem na DK 39, między Michałowicami a Lubszą. W zdarzeniu udział brały dwa auta osobowe. 

– Do akcji ratowniczej na drodze krajowej 39 zadysponowany został jeden zastęp JRG z Brzegu, dwa OSP Lubsza i jeden OSP Michałowice. Dwie poszkodowane osoby zostały przetransportowane do szpitala – podsumowuje Marek Zagórski z PSP w Brzegu.