47-latek tymczasowo aresztowany za serię włamań do sklepów

0
fot. Policja

Policjanci z Brzegu zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. Mężczyzna jest podejrzany między innymi o włamania do sklepów spożywczych. Jego łupem padały wyroby tytoniowe, alkohol i pieniądze. Decyzją sądu został aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.


– Kilka dni temu oficer dyżurny z brzeskiej komendy odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że do jednego ze sklepów spożywczych w mieście ktoś się włamuje. Na miejsce zostali skierowani policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam zauważyli mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg i już po kilkuset metrach zatrzymali go. Podczas kontroli okazało się że podejrzewany posiadał przy sobie narzędzia mogące posłużyć do włamania. Funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi łom i kombinerki. Dodatkowo ujawnili kilka porcji amfetaminy. 47-latek został zatrzymany, a narkotyki zabezpieczone – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

47-letni mężczyzna od początku września włamywał się do sklepów na terenie całego powiatu brzeskiego. Łączne straty jakie podejrzany spowodował swoim działaniem to blisko 50 000 złotych.
Zatrzymany usłyszał 14 zarzutów, dotyczyły one kradzieży, włamań i posiadania narkotyków. Do wszystkich przestępstw się przyznał.