Policjanci z Brzegu zatrzymali trzech pijanych kierowców

0
fot. alkomat

31-letni mężczyzna miał 1,5 promila i spowodował kolizję, 34-letni kierowca „wydmuchał” 0,5 promila i przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, z kolei 54-latek został zatrzymany podczas rutynowej kontroli i miał w swoim organizmie blisko promil alkoholu. Wszystkich łączy teraz jedno – wysoka grzywna, ograniczenie wolności lub kara do 2 lat więzienia, a także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


– „Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. To tylko karne skutki zachowania nieodpowiedzialnych kierowców, bo w wielu przypadkach nietrzeźwi są przyczyną niebezpiecznych i tragicznych w skutkach zdarzeń. W ostatnich dniach policjanci z Brzegu zatrzymali 3 kierowców pod wpływem alkoholu” – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Najmłodszy z zatrzymanych kierowców wpadł tuż po tym, jak spowodował kolizję na trasie między Lewinem Brzeskim a Raskami. Z ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, że 31-letni kierowca audi, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierowcy opla i doprowadził do zderzenia.

– „Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Podczas dalszych czynności okazało się, że odpowiedzialny za stłuczkę kierowca nie posiadał w ogóle prawo jazdy. Natomiast urządzenie do badania stanu trzeźwości pokazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu” – dodaje policjantka.

Drugi z kierowców wpadł w minioną niedzielę wieczorem. Policjanci z brzeskiej drogówki skontrolowali renault  na jednej z dróg wylotowych z miasta. Powodem zatrzymania było przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 30 km/h. Dalsze czynności pokazały, że 34-latek był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad pół promila alkoholu.

– „Najstarszy z zatrzymanych, 54-letni kierowca opla, wpadł kilka dni temu wcześnie rano. Wówczas na ul. Krakusa w Brzegu funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość podróżujących. Mężczyzna w organizmie miał blisko promil alkoholu. Cała trójka musi się teraz liczyć z karą do 2 lat więzienia, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną” – podsumowuje Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.