Kronika 112 – Złodzieje ukradli nawet sztuczną choinkę

0
fot. zdjęcie poglądowe

Na przełomie starego i nowego roku, policjanci odnotowali kolejne kradzieże i włamania. Tym razem łupem złodziei padł telewizor, płyta indukcyjna, sztuczna choinka, kosiarka spalinowa i pieniądze. Te ostatnie zostały skradzione w internecie, poprzez fałszywą ofertę sprzedaży przedmiotu.


TO NIE BYŁ ŚW. MIKOŁAJ
28 grudnia policjanci z Brzegu przyjęli zawiadomienie o włamaniu do garażu. Do tego zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Skarbimierz. Złodziej wykorzystując nieobecność właścicieli włamał się do pomieszczenia i ukradł telewizor, płytę indukcyjną i sztuczną choinkę. Poszkodowani straty oszacowali na 1 600 złotych.

ZAKOSIŁ KOSIARKĘ
1 stycznia policjanci z Brzegu przyjęli zawiadomienie o włamaniu do pomieszczenia gospodarczego. Z relacji poszkodowanego wynika, że łupem złodzieja padła kosiarka spalinowa. Wartość strat to 700 złotych.

PRZEKRĘT W INTERNECIE
11 stycznia do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu zgłosił się poszkodowany. Jak wynika z jego relacji na jednym z portali internetowych zakupił maszynkę do golenia i na wskazane konto zrobił przelew. Niestety nie otrzymał ani golarki, ani zwrotu pieniędzy. W ten sposób został oszukany na 400 złotych.