Gmina Grodków zawarła porozumienie z Policją

0
fot. UM w Grodkowie

Podniesienie poziomu bezpieczeństwa na terenie gminy Grodków, to główny powód zawarcia porozumienia między samorządem a Komendą Powiatową Policji w Brzegu. Zgodnie z jego zapisami zwiększona zostanie liczba dodatkowych służb prewencyjnych na terenie Grodkowa.


O zawarciu umowy między władzami miasta a KPP w Brzegu poinformowano na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Grodkowie. Porozumienie obowiązywać będzie w 2021 roku.

– Wczoraj (wtorek, 19. Stycznia – od red.) w Urzędzie Miejskim w Grodkowie Burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz i Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Mariusz Stelnicki podpisali porozumienie w sprawie zorganizowania dodatkowych służb prewencyjnych w czasie ponadnormatywnym, finansowanych z budżetu gminy w 2021 roku. – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie www.grodkow.pl.

Zgodnie z zapisami umowy, Gmina przekaże Policji środki finansowe.

– Na mocy tego porozumienia gmina przekaże Policji 10 000 zł, natomiast Policja zorganizuje dodatkowe służby policjantów na terenie Grodkowa i pozostałych miejscowości gminy w 2021 roku. Tego typu wsparcie wpływa, na podniesienie bezpieczeństwa w gminie Grodków. – dodają przedstawiciele Gminy Grodków.