7 interwencji strażaków po przejściu silnych podmuchów wiatru

0
fot. KP PSP w Brzegu

13 zastępów straży pożarnej z Brzegu, Grodkowa i Przylesia, brało dzisiaj (4.01) udział w zdarzeniach związanych z przejściem porywistego wiatru. Powalone drzewa, uszkodzone rynny i opierzenia blacharskie na budynkach, to skutek silnych podmuchów.


– Na drodze wojewódzkiej 401 pomiędzy miejscowością Przylesie, a wjazdem na autostradę A4 (węzeł „Brzeg”) samochód osobowy wjechał w powalone na jezdnię drzewo. Przewrócone drzewo oraz konary były również usuwane z jezdni na drogach w pobliżu Mikolina, Kopic oraz przy ul. Starobrzeskiej w Brzegu. Kolejne zgłoszenia dotyczyły zabezpieczenia obróbek blacharskich w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej nr. 1 w Brzegu przy ul. Chrobrego, zabezpieczenia oberwanej blachy  w budynku Żłobka przy ul. Piastowskiej w Brzegu oraz zabezpieczania oberwanej rynny w budynku mieszkalnym przy ul. Piastowskiej w Brzegu – informuje mł. Asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Dodajmy, że Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało wcześniej ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego wiatru w naszym regionie.