Kolizja dwóch pojazdów na skrzyżowaniu Brzeg – Żłobizna

0
fot. Czytelnik

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj (16.02) na drodze krajowej 94, w miejscu skrzyżowania z drogą wojewódzką 401 i ul. Makarskiego w Brzegu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w kolizji nikt nie odniósł obrażeń.


– Do akcji zadysponowane zostały dwa zastępy JRG z Brzegu. Na skrzyżowaniu zderzył się mikrobus z autem osobowym. Łącznie w obu pojazdach podróżowało 9 osób, ale na szczęście nikt nie odniósł obrażeń ciała – mówi nam st. kpt. Jacek Nowakowski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

43-letnia kierująca autem marki peugeot, skręcając z DK 94 na ulicę Makarskiego, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dla 53-letniego kierowcy volkswagena. Kierowcy i pasażerowie nie odnieśli obrażeń. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem w wysokości 300 zł oraz  sześcioma punktami karnymi – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Dodajmy, że newralgiczne skrzyżowanie Brzeg – Żłobizna od jakiegoś czasu znów pojawia się na językach kierowców, ponieważ po zamontowaniu w tym miejscu sygnalizacji świetlnej wciąż dochodzi do zdarzeń drogowych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie planuje budowy ronda, jednak program sygnalizacji świetlnej ma zostać zmieniony. Więcej na ten temat można przeczytać >>>TUTAJ<<<.