Mundurowi z Brzegu rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie i zawodzie policjanta

0
fot. KPP w Brzegu
Kiedy najmłodsi wrócili już do szkolnych ławek, starsza młodzież nadal uczy się w swoich domach. Ich nauka przeniosła się do sieci blisko rok temu, a policjanci w ślad za rozwiązaniami, które zrodziły się w dobie pandemii kontynuują profilaktykę poprzez wirtualne lekcje. W ten sposób również uczestniczą w zajęciach w ramach promocji zawodu policjanta.

  • „Teraz kiedy aktywność społeczna jest ograniczona, młodzież zdecydowanie więcej czasu spędza w sieci. Dlatego wiodącym tematem spotkania policyjnego profilaktyka, z uczniami szkół ponadpodstawowych jest bezpieczeństwo w internecie. Ośmieszanie, dręczenie, znęcanie się – to tylko kilka przykrości, z którymi każdy może się spotkań w sieci. Młodzież musi mieć świadomość, że wystawianie złych, wręcz kompromitujących komentarzy w skrajnych przypadkach może doprowadzić drugiego człowieka do zaniżonej oceny, depresji, a nawet samobójstwa. Jednak w internecie nikt nie jest anonimowy, wszystkie komentarze, każdy nasz wpis tam pozostaje. Dotyczy to też portali społecznościowych, w których obecnie życie młodzieży się toczy. Warto o tym pamiętać korzystając z możliwości internetu” – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

    Jak dodaje oficer prasowy KPP:
  • – „Z klasami maturalnymi rozmawiamy o wyborze ścieżki zawodowej. Oprócz informacji dotyczących procesu rekrutacji i podstawowego szkolenia zachęcamy młodzież do przeglądania stron policyjnych. Tam znajdują się informacje o tym, jak wygląda codzienna służba. To między innymi „Opolski Rekrut” na facebooku i youtube. Na tym fanpageu, stworzonym przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, każdy może zobaczyć jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji, szkolenie i służba”.

Zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej http://bip.brzeg.kpp.policja.gov.pl/140/rekrutacja-do-sluzby-w Pod tym linkiem pobierzesz niezbędne dokumenty i dowiesz się jakie trzeba spełnić wymogi, żeby wstąpić w szeregi Policji. Terminy przyjęć do służby w 2021 roku, w garnizonie opolskim to: 23 lutego, 20 kwietnia, 13 lipca, 15 września, 3 listopada, 30 grudnia.