Nie ma taryfy ulgowej za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

0
fot. Policja

Nadmierna prędkość jest jedną z przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkość – zwłaszcza w terenie zabudowanym. Przekonali się o tym 37 i 39-latek, którzy stracili swoje uprawnienia.


  • „W minionych dniach policjanci z ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwolona prędkość. Pierwszy z nich w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje 40 km/h jechał blisko 100 km/h. 37-letni kierowca volvo dozwoloną prędkość przekroczył o 57 km. Natomiast drugi z nieodpowiedzialnych kierowców to 39-letni mieszkaniec Dolnego Śląska. Mężczyzna w Łukowicach Brzeskich swoim fordem jechał 102 km/h” – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

    Kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące i zostali ukarani wysokimi mandatami oraz dziesięcioma punktami karnymi. Warto dodać, że jeśli osoba z zatrzymanym tymczasowo uprawnieniem ponownie wsiądzie za kierownicę, to 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.