122 km/h w terenie zabudowanym zakończyło się utratą prawa jazdy

0
fot. Policja

30-letni mężczyzna nie wsiądzie za kierownicę przez najbliższe 3 miesiące. Stracił swoje uprawnienia za znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał 122 km/h.


  • „Policjanci z ruchu drogowego w codziennej służbie dbają o bezpieczeństwo w naszym regionie. Do ich zadań należy między innymi kontrola prędkości. Pomiary prowadzą w miejscach, z których docierają do nich sygnały, że kierowcy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość. Tak też było w tym przypadku. Kilka dni temu w Łukowicach Brzeskich patrol drogowy namierzył jak 30-letni kierowca BMW w terenie zabudowanym jechał 122 km/h. Przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h” – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

    30-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Został ukarany wysokim mandatem karny, a na jego konto wpłynęło 10 punktów.
    Warto dodać, że jeśli w trakcie obowiązującego, tymczasowego zatrzymania uprawnień wsiądziemy za kierownicę, wówczas 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku, a w przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. W tym ostatnim przypadku kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.