Więcej patroli na terenie gminy Lewin Brzeski. Władze miasta podpisały porozumienie z Komendą Powiatową Policji w Brzegu

0
fot. KPP w Brzegu

Zwiększona liczba patroli policyjnych w Gminie Lewin Brzeski, to jeden z punktów porozumienia, które gmina zawarła z Komendą Powiatową Policji w Brzegu. Umowę w tej sprawie podpisano we wtorek (29.06).


  • „Ponadnormatywne służby w weekendy oraz święta, z uwzględnieniem oczekiwań społecznych – to efekt porozumienia podpisanego przez p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu mł. insp. Zbigniewa Stanowskiego i Burmistrza Lewina Brzeskiego Pana Artura Kotarę. Policjanci, podczas dodatkowych patroli, będą pełnić służbę w miejscach najbardziej zagrożonych” – czytamy w komunikacie KPP w Brzegu.

W podobnym tonie informuje Artur Kotara, burmistrz Lewina Brzeskiego: – „Na mocy porozumienia zwiększona zostanie liczba patroli policyjnych w Gminie Lewin Brzeski, poprzez zorganizowanie dodatkowych służb prewencyjnych funkcjonariuszy Policji w czasie przekraczającym ustawowe normy”.

W ramach dodatkowych służb brzescy policjanci będą kierowani do służb przede wszystkim w weekendy i święta o różnych porach. Policjanci dodatkowe patrole będą pełnić w swoim wolnym od obowiązków służbowym czasie. Gmina Lewin Brzeski wygospodarowała w tym celu 5 000 zł.