Pijany kierował motorowerem. Zdradził go sposób jazdy

0
fot. KPP w Brzegu
Reklama
Reklama

Dzięki czujności świadomych kierowców, 21-latek odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec z gminy Lubsza kierował motorowerem mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Podejrzenie wzbudził sposób jazdy młodego mężczyzny.


  • „17 września, około godziny 10:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzegu odebrał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Lubsza motorowerem ma jechać nietrzeźwy kierowca. Świadków zaniepokoił sposób jazdy kierującego. We wskazane miejsce pojechali policjanci. Na trasie między Kościerzycami a Czepielowicami zauważyli motorower opisany w zgłoszeniu i od razu zatrzymali go do kontroli. Sposób w jaki zachowywał się kierowca – jego bełkotliwa mowa i problem z równowagą – świadczyły o tym, że może być on nietrzeźwy” – informuje asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Badanie alkomatem pokazało, że 21-latek w organizmie miał blisko 2,5 promila alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

  • „Oprócz konsekwencji prawnych, kierowanie w stanie nietrzeźwości może zakończyć się wypadkiem, utratą zdrowia, a nawet życia takiego kierującego lub innych użytkowników dróg. Jeśli mamy podejrzenia, że inny kierowca może być pod wpływem działania alkoholu, bądź środków odurzających, nie zwlekajmy i poinformujmy o tym policję. Funkcjonariusze sprawdzą każde zgłoszenie. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa” – podsumowuje Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama