Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Grodkowie

0
fot. asp. Jan Połacik
Reklama
Reklama
Reklama

W piątek (31. maja), na grodkowskim rynku przygotowano powiatowe obchody Dnia Strażaka. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu zorganizowała uroczysty apel. Święto strażaków było także okazją do przekazania nowych wozów bojowych dla dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Brzegu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnowie Grodkowskim. Nie zabrakło także nadania medali, wyróżnień i awansów na wyższe stopnie służbowe.


W uroczystości z okazji Dnia Strażaka uczestniczyli m.in. przedstawiciele samorządów, rządowych instytucji, służb mundurowych różnych formacji oraz lokalnych firm.

  • „Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu złożył serdeczne podziękowania przybyłym gościom za wieloletnią współpracę na rzecz szeroko rozumianej ochrony przeciwpożarowej w powiecie brzeskim. W trakcie apelu nadane zostało odznaczenie jednostce organizacyjnej PSP: medal dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu. Podczas apelu nastąpiło uroczyste przekazanie nowego samochodu z drabiną ratowniczą SD-30 na podwoziu VOLVO FL 280 4×2 dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Brzegu oraz średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu VOLVO FL 280 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnowie Grodkowskim. Z okazji Dnia Strażaka trzech funkcjonariuszy otrzymało odznaczenia: Medal za Ofiarność i Odwagę, Srebrny Medal za długoletnią służbę, Brązowy Medal za długoletnią służbę. Odznaczenia te zostały wręczone podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka w Krapkowicach w dniu 17 maja br. Natomiast na Rynku w Grodkowie odznaczono jednego funkcjonariusza Złotym Medalem za długoletnią służbę, trzech funkcjonariuszy Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, trzech funkcjonariuszy wyróżnionych zostało nagrodą pieniężną Opolskiego Komendanta PSP w Opolu oraz jeden funkcjonariusz wyróżniony został urlopem nagrodowym Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu.  Za zaangażowanie w służbę i wkład w rozwój ochrony przeciwpożarowej powiatu brzeskiego Starosta Brzeski, Burmistrz Brzegu oraz Burmistrz Grodkowa ufundowali nagrody rzeczowe dla pracowników cywilnych oraz funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Brzegu. Wśród osób nagrodzonych medalami byli również druhowie, którzy otrzymali Odznakę Świętego Floriana „Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej”, Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa, Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa, Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa” – czytamy w komunikacie na stronie internetowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało łącznie 19 funkcjonariuszy z Państwowej Straży Pożarnej.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama
Reklama