Cotygodniowa kronika kryminalna

0

W dzisiejszej kronice piszemy w większości o włamaniach i kradzieżach – największą wartość ma ta z ulicy Oławskiej w Brzegu, gdzie łupem złodziejek padło aż 12000zł. Był też wypadek w Buszycach i co tygodniowe zatrzymania z marihuaną. O tych i innych wydarzeniach piszemy poniżej, o niektórych w osobnych news’ach.


 

ZATRZYMANA ZA ZERWANIE
W poniedziałek 8 czerwca została zatrzymana 21-letnia kobieta bez stałego miejsca zamieszkania, która w Brzegu na ul. Trzech Kotwic zerwała z szyi poszkodowanej i skradła złoty łańcuszek wartości 600 złotych.

MŁOT
W dniach 8-9 czerwca, nieznany sprawca włamał się do piwnicy budynku przy ul. Łokietka w Brzegu, z której skradł młot udarowy wartości 1500 złotych.

WHISKY MUSI BYĆ
W środę 10 czerwca, w jednym z marketów na terenie Brzegu sprawcy skradli 9 firmowych koszulek oraz butelkę whisky. Starty oszacowano na 500 złotych

ROWER
W środę 10 czerwca, policjanci z Grodkowa zatrzymali 18-latka, który skradł pozostawiony pod szkołą rower o wartości 800 złotych. Rower odzyskano, wrócił do właściciela.

SPRZĘT WĘDKARSKI
W dniach 10-11 czerwca, sprawca włamał się do jednego z garaży przy ul. Rybackiej w Brzegu, z którego skradł sprzęt wędkarski wartości 2400 złotych.

MARIHUANA
W czwartek 11 czerwca, brzescy kryminalni zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego, który posiadał przy sobie 0,17 grama marihuany.

WŁAMANIE DO SZAFY
W piątek 12 czerwca, dwie kobiety w mieszkaniu przy ul. Oławskiej w Brzegu, wyważając zamek włamały się do szafy, z której skradły złotą biżuterię i pieniądze. Starty oszacowano na 12 000 złotych.

FARBOWANY LIS
W piątek 12 czerwca, kobieta powołując się na czynności służbowe, weszła do jednego z mieszkań przy ul. Grota Roweckiego w Brzegu, z którego skradła saszetkę z pieniędzmi. Starty wyceniono na 3200 złotych.

NIESTRZEŻONA STRAŻ
W dniach 12-13 czerwca, nieznany sprawca z otwartej remizy strażackiej na terenie gminy Lubsza skradł telefon komórkowy wartości 1500 złotych.

źródło: KPP Brzeg