Wynieśli meble za 30 000 złotych

0

Brzescy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch młodych mieszkańców Brzegu. Mężczyźni włamali się do sklepu meblowego, z którego wynieśli, miedzy innymi, łóżka, sofy i materace. Właściciel skradziony towar wycenił na blisko 30 000 złotych. Brzeżanom grozi kara do 10 lat więzienia.

Podczas dzisiejszego patrolu, policjanci z Brzegu zauważyli uszkodzone drzwi w jednym ze sklepów meblowych na terenie miasta. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli sprawdzanie terenu w rejonie sklepu. Już po kilku minutach ślady, które pozostawiali sprawcy, doprowadziły ich do jednej z kamienic. Kiedy mundurowi weszli na teren podwórka zauważyli nową szafkę i kilka zapakowanych rzeczy. W tej samej kamienicy na klatce schodowej policjanci spostrzegli dwóch młodych mężczyzn, którzy część przedmiotów wnieśli już do budynku. Chwilę później okazało się, że mają oni związek z włamaniem.
Policjanci zatrzymali obu mężczyzn i zabezpieczyli mienie. Właściciel sklepu straty oszacował na blisko 30 000 złotych. Zatrzymani to 26 i 31-letni mieszkańcy Brzegu. Młodszy z nich był już karany za podobne przestępstwa. Oboje usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi im teraz do 10 lat więzienia.

źródło: KPP Brzeg