Kronika 112 – Seria włamań w Brzegu

0

W ciągu ostatnich dni na terenie miasta doszło do kliku włamań. Łupem złodziei padł m.in. sprzęt komputerowy, biżuteria i pieniądze o łącznej wartości ponad 37 tysięcy złotych. W osobnym artykule informujemy, jak zabezpieczać swoje lokale, aby ustrzec się przed przykrą niespodzianką.


SPRZĘT KOMPUTEROWY I NARZĘDZIA
12 stycznia br. w Brzegu przy ul. Sikorskiego sprawca, wykorzystując brak osób postronnych oraz godziny popołudniowe włamał się do jednego z budynków jednorodzinnych, z którego skradł sprzęt komputerowy i narzędzia.

WŁAMANIE NA RYBACKIEJ
13 stycznia br., w Brzegu przy ul. Rybackiej, sprawca wykorzystując brak właścicieli i osób postronnych włamał się do jednego z mieszkań, z którego skradł złotą biżuterię i pieniądze. Straty spowodowane tym zdarzeniem poszkodowany wycenił na kwotę prawie 7 tys. zł. Policjanci ustalają sprawcę tego zdarzenia.

30 TYSIĘCY W ZŁOCIE I GOTÓWCE
14 stycznia br., w Brzegu przy ul. Pierwszej Brygady, sprawca wykorzystując brak osób postronnych i godziny popołudniowe, włamał się do jednego domów jednorodzinnych, z którego skradł złotą biżuterię i pieniądze. Straty spowodowane tym zdarzeniem pokrzywdzony wycenił na kwotę 30 tys.  zł.

JAZDA Z PROMILAMI
Od  9 do 15 stycznia br. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Brzegu i Komisariatów  w Lewinie Brzeskim i Grodkowie zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących samochodami. Rekordzistką okazała się 51 – letnia mieszkanka powiatu brzeskiego, która kierowała pojazdem, mając w wydychanym powietrzu 1,6  promila alkoholu.  Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości alkoholowej grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy i grzywna.