Policjanci rozmawiali z dziećmi i rodzicami o bezpiecznej podróży

0

Policjanci z Brzegu rozmawiali z rodzicami i ich pociechami o bezpiecznej podróży. Zwracali uwagę na sposób przewożenia dzieci w fotelikach i podkreślali jak ważne są pasy bezpieczeństwa. Mundurowi zaznaczali, że nawet na krótką trasę warto zapiąć dziecko w foteliku. – Chodzi o to, by na drodze było jak najmniej zdarzeń z udziałem naszych dzieci – podkreślają funkcjonariusze.


Mundurowi sprawdzali, jak rodzice zawożą swoje pociechy do przedszkola. Kontrolowali sposób przewożenia najmłodszych i rozmawiali z rodzicami o bezpieczeństwie. W takich działaniach chodzi przede wszystkim o zwiększenie świadomości rodziców na temat bezpieczeństwa i ochrony dziecka w podróży.

– Gdy mówimy o bezpieczeństwie nie ma mowy o pośpiechu. Pamiętajmy, że bez względu w jaką drogę z dziećmi się wybieramy, czy to jest wyjazd na wczasy, czy codzienna droga do przedszkola, odpowiedni fotelik i pasy bezpieczeństwa to podstawa. Aby foteliki spełniały swoją funkcję muszą być w prawidłowy sposób zamontowane  w samochodzie, a dzieci bezwzględnie zapięte w pasy – tłum,aczy sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Dla dzieci z  Publicznego Przedszkola nr 3 w Brzegu był to poranek pełen wrażeń. Przedszkolaków odwiedził również „Policuś”, który wspólnie z kolegami z brzeskiej komendy przypomniał im o bezpieczeństwie podczas podróży. Najmłodsi mieli również okazję poznać psa policyjnego, który wraz ze swoim przewodnikiem służy w brzeskiej komendzie. Dowiedzieli się również na czym polega praca policyjnego czworonoga.

POLICJANCI PRZYPOMINAJĄ:
– zabronione jest przewożenie dziecka w wieku poniżej 3 lat w pojeździe niewyposażonym w pasy bezpieczeństwa i fotelik lub w pasy bezpieczeństwa i inne urządzenie przytrzymujące;
– dzieci do 150 cm wzrostu obowiązkowo przewozi się w przeznaczonym do tego foteliku, wyjątek stanowią dzieci o wadze powyżej 36 kg;
– za naruszenie przepisów odnośnie przewożenia dzieci grozi mandat karny w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych.

fot. KPP w Brzegu