„Kręci mnie bezpieczeństwo…” – Policjanci rozmawiają z najmłodszymi o prawidłowych zachowaniach podczas wakacji

0

Wakacje już za chwilę. To oznacza, że dzieci będą miały dużo wolnego czasu, który spędzą na wypoczynku i zabawie. Będą wyjeżdżać na wczasy z rodzicami, kolonie z opiekunami i bawić się w swojej miejscowości na podwórzach i placach zabaw. Aby ten czas był bezpieczny i wszystkie dzieci po wakacjach wróciły zdrowe do przedszkola i szkoły brzescy policjanci odwiedzają ich w te ostatnie dni nauki.


W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…” zorganizowanej pod patronatem Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, policjanci rozmawiają z najmłodszymi o tym, jak zachować się na drodze i nad wodą. Zwracają uwagę na zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać podczas wakacji i ostrzegają przed nierozsądnymi zabawami.

– Aby nasze pociechy były bezpieczne muszą być świadome, dlatego my przekazujemy wiedzę, która na pewno im się przyda. W ramach akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypominamy jak zachować się nad kąpieliskiem czy na basenie. Zwracamy uwagę na zagrożenia z jakimi mogą się spotkać i uwrażliwiamy na zachowania niebezpieczne. Wszystko po to, aby najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń było jak najmniej – wyjaśnia sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Policjanci przypominają o rzeczach ważnych, które warto wiedzieć bawiąc się w domu czy na podwórzu. Ostrzegają przed wchodzeniem na opuszczone domostwa, pustostany i place budowy. Przestrzegają również przed kontaktem z nieznajomymi i rozmawiają o bezpieczeństwie w podróży. Dzieci muszą wiedzieć, że jadąc samochodem pasy bezpieczeństwa mają być zapięte, a najmłodsi będą bezpieczni w fotelikach i siedziskach.