Weekendowy przegląd filmowy

0
fot. Kadr z filmu AMERICAN HUSTLER

Stacje telewizyjne mają do zaoferowania wiele ciekawych punktów programu w bieżący weekend (2-3.12). W naszym zestawieniu przedstawiamy wybrane propozycje, które z pewnością uprzyjemnią zimne wieczory. Filmowych wrażeń nie zabraknie.


SOBOTA (2.12):

American Hustler: Amerykański przekręt – TVP1, godz. 21:10

sensacyjny, kryminał

Znany w pewnych kręgach oszust, Irving Rosenfeld (Christian Bale) wraz z ukochaną Sydney Prosser (Amy Adams) zostają wciągnięci do tajnej operacji. Zmuszono ich do współpracy z FBI i stają przed zadaniem działania na niekorzyść prominentnych zbrodniarzy i polityków. Film kryminalny przepełniony akcją i inteligentnym humorem. Poza głównymi bohaterami, w swoje kreacje aktorskie wcielają się także: Bradley Cooper, Jeremy Renner czy też Jennifer Lawrence.

(tytuł oryginalny: American Hustle, rok produkcji: 2013, reżyseria: David O. Russell)

Szefowie Wrogowie II – TVN, godz. 22:20

komedia

Kontynuacja udanej komedii z 2011r. Główni bohaterowie, tj. Dale, Kurt i Nick postanawiają założyć własne biznesy. Niestety nie wszystko układa się zgodnie z planami przyjaciół. Bogaty inwestor oszukał ich przy „okazji życia”. Postanawiają się zemścić. Porywają syna majętnego oszusta, by zdobyć okup. Komedia z doborową obsadą. Na ekranie zobaczyć będzie można, m.in. Kevin’a Spacey, Jennifer Aniston oraz Jamie’go Foxx’a.

(tytuł oryginalny: Horrible Bosses 2, rok produkcji: 2014, reżyseria: Sean Anders)

Rambo: Pierwsza krew – TV Puls, godz. 20:00

film akcji

John Rambo jest weteranem wojny w Wietnamie. Po zakończeniu służby i szczęśliwym powrocie w rodzinne strony, na własną rękę postanawia rozprawić się z bezprawiem w stanie Oregon. Kultowy film akcji ze złotej ery lat 80-tych. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych kreacji aktorskich Sylvestra Stallone’a w pierwszej, kultowej już odsłonie.

(tytuł oryginalny: First Blood, rok produkcji: 1982, reżyseria: Ted Kotcheff)

Mr Nobody – TVP Kultura, godz. 20:20

dramat, science-fiction

118-letni Nemo Nobody budzi się w 2092 r. Okazuje się być ostatnim śmiertelnikiem na Ziemi. Opowiada historie, w których głównym motywem miłość do Amy, ukochanej sprzed lat. Jared Leto w jednym z najgłośniejszym filmów science-fiction ostatnich lat.

(tytuł oryginalny: Mr Nobody, rok produkcji: 2009, reżyseria: Jaco Van Dormael)

 

Niedziela (3.12):

Gwiezdne Wojny Epizod I: Mroczne Widmo, TVN, godz. 21:35

science-fiction, space opera

Dwaj rycerze Jedi, Qui-Gon Jin oraz Obi-Wan Kenobi muszą stanąć do walki ze sługą Imperatora, budzącym strach Darthem Maulem. Na jednej z odwiedzonych przez siebie planet znajdują Anakmina Skywalkera, chłopca z ogromnym potencjałem, którego starają się zwerbować w szeregi zakonu Rycerzy Jedi. To pierwsza część „Nowej Trylogii” Gwiezdnych Wojen. Z całą pewnością jest to interesujące przypomnienie przed nadchodzącą wielkimi krokami ósmą częścią cyklu.

(tytuł oryginalny: Star Wars: The Phantom Menace, rok produkcji: 1999, reżyseria: George Lucas)

Krytyczna decyzja, TVN 7, godz. 20:00

film akcji, sensacyjny

Porwano samolot Boeing 747, na pokładzie którego znajduje się 400 niewinnych ludzi. Powołano grupę ekspertów od zadań specjalnych. Ich zadaniem jest przejąć maszynę z rąk porywaczy i ocalić ludzi przed nieuchronną śmiercią. Jako szef brygady antyterrorystycznej Kurt Russell.

(tytuł oryginalny: Executive Decision, rok produkcji: 1996, reżyseria: Stuart Baird)

Apocalypto, TV Puls, godz. 20:00

dramat, film akcji

Losy prężnie rozwijającej się cywilizacji Majów stoją pod znakiem zapytania. Nastały czasy kolonializmu i niewolnictwa. Krwawa wizja Mela Gibsona zadaje wiele pytań etycznych i moralnych.

(tytuł oryginalny: Apocalypto, rok produkcji: 2006, reżyseria: Mel Gibson)

Katyń, TVP Kultura, godz. 20:10

dramat, historyczny

Jedno z ostatnich dzieł mistrza polskiego kina, Andrzeja Wajdy. Brutalna prawda o zbrodni katyńskiej i kulisach jej przebiegu. Przejmujące kino pełne realistycznych obrazów, które na długo zapadną w pamięci widzów.

(tytuł oryginalny: Katyń, rok produkcji: 2008, reżyseria: Andrzej Wajda)