Weekendowy przegląd filmowy (02-03.06)

0

Miłośnicy telewizyjnych wrażeń nie mogą mieć w ten weekend powodów do narzekań. Stacje telewizyjne przygotowały wiele ciekawych propozycji. Wśród nich znajdują się zarówno nowe jak i sprawdzone, uznane produkcje. Zapowiadają się więc dwa dni wypełnione filmowymi emocjami.


Sobota (02.06)

Transporter: Nowa moc (2015) – TV Puls, godz. 21:35

sensacyjny

Frank Martin był kiedyś agentem specjalnym, obecnie trudni się jako kurier „do zadań specjalnych”. Pewnego dnia zostaje wynajęty przez tajemniczą Annę. Okazuje się, że zwyczajne zlecenie kurierskie jest tylko pretekstem.

(czas trwania: 96 minut, reż. Camille Dellamarre)

Poznaj naszą rodzinkę (2010) – TVN, godz. 20:00

komedia

Pam i Greg są małżeństwem od dziesięciu lat. Przed nimi cały czas piętrzą się nowe wyzwania. Muszą uporać się z dyrektorką prywatnej szkoły, kierownikiem prywatnej szkoły oraz dziadkami Pam. Ich związek zostaje wystawiony na poważną próbę.

(czas trwania: 98 minut, reż. Paul Weitz)

Skyfall (2012) – TVP 1, godz. 21:25

sensacyjny

Skradziono dysk z niezwykle cennymi danymi. Agent specjalny, James Bond, zastawia pułapkę na złodzieja w rodzinnej rezydencji Skyfall w Szkocji.

(czas trwania: 137 minut, reż. Sam Mendes)

X-Men (2000) – Polsat, godz. 22:05

akcja, science-fiction

X-Meni to grupa zmodyfikowanych genetycznie ludzi. W ich szeregach dochodzi jednak do rozłamu. Grupa dobrych mutantów pod przewodnictwem profesora Charlesa Xaviera musi przeciwstawić się buntownikom mściwego Magneto.

(czas trwania: 104 minuty, reż. Bryan Singer)

Niedziela (03.06)

Pamięć absolutna (1990) – TVN 7, godz. 20:00

science-fiction

Quaid odkrywa, że został poddany praniu mózgu. Udało mu się znaleźć dowód na to, że rzeczywistość, w której się znajduje jest dziełem niebezpiecznej organizacji sprawującej władzę nad światem.

(czas trwania: 113 minut, reż. Paul Verhoeven)

Jak wytresować smoka (2010) – TVN 7, godz. 17:55

animowany, przygodowy

Młody wiking, Czkawka, czuje się odosobniony w swojej osadzie. Odstaje warunkami fizycznymi i podejściem do życia. Wśród innych osadników panuje lęk przed smokami i uczą się, jak zabijać te potężne stworzenia. Pewnego dnia Czkawka przypadkowo zaprzyjaźnia się z legendarnym smokiem znanym jako Nocna Furia.

(czas trwania: 98 minut, reż. Dean DeBlois, Chris Sanders)

Pan i pani Smith (2005) – Polsat, godz. 22:05

Małżeństwo Johna i Jane Smith to pozornie typowy, nudny związek. Kryją przed sobą jednak tajemnicę. Oboje są płatnymi zabójcami. Pewnego dnia dostają zlecenie, aby zlikwidować się wzajemnie.

(czas trwania: 120 minut, reż. Doug Liman)