Niezapomniane polskie przeboje podczas „Muzycznej niedzieli” (29.07), wykonywane przez brzeskich artystów

0

W te wakacje każdy weekend zdaje się oferować coś ciekawego do zobaczenia (i usłyszenia!). Tym razem na Placu Drzewnym odbył się koncert polskich hitów z dawnych lat, wykonywany przez sekcję muzyczną Brzeskiego Centrum Kultury. Jest to kolejne wydarzenie z cyklu „Kulturalne Wakacje 2018”, organizowane przez BCK.

Widzów przywitał duet Magdaleny Jabłońskiej i Bartosza Banasiuka, wykonujący piosenkę „Pozwolił nam los”. Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem o 17.00, prowadzący – Bartosz Banasiuk – rozgrzewał i zabawiał zbierającą się widownię. A gdy już wszyscy ułożyli się wygodnie na swoich miejscach, zaczęły się występy.

Rozpoczęła Magdalena Jabłońska, śpiewając teksty pochodzącej z Grecji Eleni – chociażby „Tylko w Twoich dłoniach” oraz „Miłość jak wino”. Na plakacie koncertowym nie było o niej wzmianki, ale publiczność zdawała się tego nie zauważać, tylko wsłuchiwać się w słodkie rytmy. Dalej Małgorzata Kalińska wykonywała piosenki jednej z największych polskich gwiazd – Violetty Villas. Wszystkie artystki wyglądały pięknie na tle brzeskiego zamku i rzeki; scenę bowiem przestawiono tuż nad wodę. Następnie Bożena Pakuła poczęstowała nas energicznymi kawałkami Maryli Rodowicz, na przykład: „Kolorowe jarmarki” lub „Jadą wozy kolorowe”. Magdalena Jabłońska wróciła, żeby zaprezentować nam swoją wersję piosenek Edyty Geppert, w tym najbardziej znane – „Kocham Cię nad życie”. Na zakończenie solowych występów zaśpiewała nam Aneta Staniszewska z repertuaru Ireny Santor.

Co mogło być zaskoczeniem dla niektórych, po lokalnych artyskach wystąpił jeszcze zespół „Leśne Echo” z Lubszy. Bawiliśmy się z nimi część wieczoru, a kiedy zaczynało się już ściemniać, Bartosz Banasiuk mile pożegnał występujących i krótką przemową. Widzowie udali się do domu, w oczekiwaniu na następne wydarzenia „Kulturalnych Wakacji 2018”. Kolejny koncert odbędzie się już w niedzielę (05.08), a usłyszeć w nim będzie można Black Drums Icon – zespół bębnów afrykańskich z Brzegu. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Jakub Zawadzki