Śląskie Muzyczne Lato 2018 na Zamku w Brzegu

0

Dziś (02.08) o godz.18:00 w Sali Koncertowej Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbył się „Wieczór Słowno-Muzyczny” z cyklu „Śląskie Muzyczne Lato 2018”.Twórca powieści „Madame” Antoni Libera zaprezentował „Toccatę C-dur”. Podczas wieczoru zagrano na fortepianie dzieła Roberta Schumanna.


Opowiadanie „Toccata C-dur” Antoniego Libery, w której myślą przewodnią było dzieło wirtuoza Roberta Schumanna, to rozważania o egzystencji i podjęciu właściwej życiowej drogi.

Nowela pisarza opowiada o młodym bohaterze, który kończąc szkołę muzyczną zdaje sobie sprawę z własnych słabości. Waha się odnośnie planów na przyszłość, ostatecznie wybierając inny pomysł na siebie. Utwór pochodzi z tryptyku „Niech się panu darzy” pisarza Antoniego Libery oraz posiada odniesienia autobiograficzne.

„Wieczór Słowno-Muzyczny” Antoniego Libery to część cyklu „Śląskiego Muzycznego Lata 2018”, które rozpoczęło się 1 sierpnia br. na Sali Ratuszowej w Głogówku, a zakończy jutrzejszym wystąpieniem o godz. 20:00 na Sali Koncertowej PSSM w Opolu.

Anna Wendlińska